hamidu dialo

Спорт

(ВИДЕО)„Ол-Стар“: Диало го прескокна Шекил О`Нил и го освои натпреварот во забивање

А1он
Во Шарлот се одржа еден од најочекуваните турнири за време на „Ол-Стар“ викендот – натпреварот во забивање. Изненадувачки победник стана Хамиду Диало од Оклахома Сити,