halil taci

Регион

Внуката на Тачи e пронајдена мртва

А1он
Косовската полиција во неделата соопшти дека постои сомневање дека 31-годишна жена се самоубила во Обилиќ. Халил Тачи, пратеник на движењето Самоопределување, во неделата објави дека