halep

Спорт

Ѓоковиќ и Халеп најдобри тенисери во светот за 2018 година

А1он
Србинот Новак Ѓоковиќ и Романката Симона Халеп се прогласени за најдобри тенисери во 2018 година, според изборот на Меѓународната тениска федерација (ИТФ). Ѓоковиќ ова признание
Спорт

Халеп поради повреда предвреме ја заврши сезоната

Романската тенисерка Симона Халеп предвреме ја заврши сезоната, откако по направените детални испитување било утврдено дека има дискус хернија. Актуелната најдобра тенисерка во светот поради