hale open

Спорт

Зверев го скрши жилавиот Јари, Агут го нокаутира Медведев

А1он
Денешниот турнир во Хале донесе многу интересни натпревари,а домашната публика секако може да биде задоволна, бидејќи нивниот миленик го совлада Чилеанецот Николас Јари. Резултатот беше