grobovi

Свет

Блинкен ја обвини Русија за извршени застрашувачки дела по откриените гробови во Изјум

А1он
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ја обвини Русија за „застрашувачки“ дела, по откривањето стотици тела закопани во близина на украинскиот град Изјум, посочувајќи дека