grcki avion

Регион

Продолжува потрагата по пилотот на грчкиот воен авион што се урна вчера

А1он
Потрагата по пилотот на авионот Ф-4 фантом на грчката воена морнарица што вчера се урна во Јонското море, траеше во текот на ноќта, а продолжува