grcka policija

Регион

Смени во грчката полиција поради скандалот со прислушувањето

А1он
За „ноќ на чистки“ во грчката полиција пишува „Катимерини“ во своето електронско издание, најавувајќи пензионирање или отпуштање синоќа на голем број високи раководители кои имале
Регион

Коверт со прав испратен во грчката опозициска партија СИРИЗА

А1он
Во канцелариите на грчката опозициска партија СИРИЗА утрово бил откриен сомнителен коверт што содржел непознат прав, објавија грчките медиуми. На ковертот не биле наведени податоци
Регион

Инциденти во Солун и Атина поради 16-годишниот Ром кој беше застрелан од полицаец

А1он
Инциденти меѓу Роми и полицијата се случија доцна синоќа во делови на Солун и Атина откако припадници на ромската заедница протестираа поради 16-годишниот Ром кој
Регион

Во Солун уапсен маж кој стои зад 44 случаи на кражби на гуми и бандажи на автомобили

А1он
Грчката полиција уапсила 49-годишен маж, кој заедно со уште едно лице се товарат за 44 кражби на гуми, бандажи и делови од паркирани автомобили во
Регион

Голема антитерористичка акција на грчката полиција, пронајдено оружје и уапсени три лица

А1он
Секторот за антитероризам на грчката полиција во областа Атика од вчера попладне спроведува голема акција во поширокиот регион на Атина, а досега уапсени се три