gradinacalnik

Свет

Градоначалникот на главниот град на Венецуела почина од Ковид-19

А1он
Градоначалникот на главниот град на Венецуела Каракас, Дарио Вивас, почина од последици од новиот коронавирус, објави на Твитер јавниот обвинител на земјата, Тарек Вилијам Саб.