gradezna komora

Економија

Градежниците на средба со Заев ја поздравија одлуката на Владата да им помогне

А1он
Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, се сретна со претседателот на Градежната комора на Македонија, Ивица Јакимовски и со
Економија

За Градежната комора прифатлив предлогот за задолжителен приклучок на парно на новите згради

А1он
За Градежната комора при Сојузот на стопанските комори е прифатлив предлогот на Регулаторната комисија за енергетика со Законот за градба инвеститорите да бидат обврзани за
Економија

Новите услови од „Купи куќа, купи стан“ ќе ја стимулира продажбата на станови

А1он
Градежната комора на Македонија го поддржува проектoт „Купи куќа, купи стан“ од почетокот на неговата промоција и смета дека со новите услови дополнително ќе влијае
Економија

Градежна комора бара формирање меѓуресорно тело на јавен и приватен сектор

А1он
Формирање на Меѓуресорно тело, во кое ќе учествуваат претставници на Градежната комора, Владата и Општините, што ќе гарантира и резултира со побрзо придвижување на секторот
Економија

ССК: Ивица Јакимовски нов претседател на Градежна комора на Македонија

А1он
Ивица Јакимовски д.и.а., генерален директор на градежната компанија „Голден Арт“, е избран за претседател на годишното собрание на Градежната комора на Македонија при Сојуз на
Економија

ССК: Унапредување на соработката – Градежна комора и Град Скопје

А1он
Градежната комора на Македонија при Сојуз на стопански комори на Македонија (ССК), оствари средба со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Ова е прва официјална