gjorcheska

Спорт

Ѓорческа против првиот носител во квалификациите на Вимблдон

А1он
Македонската тенисерка Лина Ѓореческа во првото коло од квалификациите на Вимблдон за противничка ја доби првата носителка Александра Круниќ од Србија. Ова може да се
Спорт

Лина Ѓорческа поразена во финалето на турнирот во Тунис

А1он
Најдобрата македонската тенисерка Лина Ѓорческа не успеа да го освои турнирот во Тунис што се играше за награден фонд од 60.000 долари. Ѓорческа во финалниот