gitarist

Магазин

Почина Берни Марсден, поранешниот гитарист на Whitesnake

А1он
Берни Марсден, поранешниот гитарист на бендот „Вајтснејк“, почина на 73-годишна возраст, соопшти неговото семејство. „Берни почина мирно во четвртокот вечерта, опкружен со неговата сопруга Фран