fudbal sp 2022

Спорт

Катар потроши околу 200 милијарди долари за подготовки за Светското првенство

А1он
Амбасадорот на Катар во Русија шеикот Ахмед бин Насер бин Јасим Ал Тани зборуваше за трошоците на Катар за подготовките за Светското првенство 2022 година.
Спорт

Пенал по само пет секунди во африканските квалификации за СП 2022, најбрз во историјата

А1он
Во натпреварот од групата Ј во африканската зона од мундијалските квалификации меѓу Танзанија и Мадагаскар е досуден веројатно најбрзиот пенал во историјата на меѓународниот фудбал,
Спорт

Само вакцинирани навивачи на Мундијалот 2022 во Катар

А1он
Вакцинација против коронавирус ќе биде задолжителен услов за странските навивачи на Светското првенството фудбал што идната година ќе се одржи во Катар, соопштија денеска организаторите.
Спорт

Пацоли ќе ги награди косовските фудбалери доколку ја победат Шпанија

А1он
Лидерот на партијата Алијанса ново Косово (АКР), еден од најуспешните и најбогати косовски бизнисмени, Беџет Пацоли вети дека ќе ги награди членовите на косовската фудбалска
Спорт

Белгија и го нанесе најголемиот пораз во историјата на Белорусија

А1он
Репрезентацијата на Белорусија вчеравечер на гостински терен загуби од Белгија со 8:0 во квалификациски натпревар за Светското фудбалско првенство 2022 година. За Белорусите ова е
Спорт

Шпанија собори рекорд по најмногу натпревари без пораз во квалификациите за СП

А1он
Шпанската фудбалска репрезентација, откако ја победи Грузија (2:1) вчера на гостински терен во квалификацискиот натпревар за СП 2022, го ажурираше сопствениот рекорд. Тимот ја продолжи
Спорт

ВИДЕО: Скандалозно однесување на Несторовски, пцовки за нацијата во камера

А1он
Илија Несторовски предизвика бурни реакции во македонската јавност откако по постигнувањето на голот против Лихтенштајн за победата на фудбалската репрезентација од 5-0 отиде кон камерата
Спорт

ВИДЕО: Блескава Македонија, пет гола во мрежата на Лихтенштајн

А1он
Македонската фудбалска репрезентација ја забележа првата победа во квалфификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Катар во 2022 година. Нашиот состав оствари убедлива победа
Спорт

Ангеловски: На терен мораме да ја оправдаме фаворитската улога против Лихтенштајн

А1он
Македонската фудбалска репрезентација претпладнево го одржа официјалниот тренинг пред утрешниот меч против Лихтенштајн на кој, по стартниот пораз од Романија со 3:2, избраниците на селекторот