fudbal katar

Спорт

Предупредување до Катар дека може да остане без Мундијалот

А1он
Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино му се закани на Катар дека ќе остане без Мундијалот доколку не покаже гостопримство кон сите навивачи.
Спорт

Објавена прогнозата за Мундијалот – кој ќе биде победник?

А1он
Специјализираниот сајт „The Analyst“ направи прогноза за победникот на Светското првенство во Катар. Овој сајт кој се занимава со спортски анализи објави резултати кои изненадија
Спорт

Крај на сагата околу Манџукиќ, дефинитивно се сели во Катар

А1он
Хрватскиот фудбалер Марио Манџукиќ својата кариера ќе ја продолжи во катарски Ал Духаил, каде што соиграч ќе му биде Меди Бенатија, со кого беа клупски
Спорт

Селекторот на Катар: Дојдовме да играме фудбал, не да се сликаме со Меси

А1он
Селекторот на Катар, Феликс Санчез истакна дека неговиот тим покажува боречки дух пред натпреварот со Аргентина во третото коло од групната фаза во Купот на
Спорт

Венгер може да го предводи националниот тим на Катар

А1он
Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер, може да ја предводи репрезентацијата на Катар, објави „Франс фудбал“. Шеесет и деветгодишниот француски специјалист е главен кандидат за