fudbal ceska

Спорт

Одреден притвор на три лица за местење на фудбалски натпревари во Чешка

А1он
Чешкиот надлежен суд, денеска одреди притвор за тројца од 12-те осомничени лица за лажирање на фудбалски натпревари, соопшти портпаролката на полицијата, Ивана Јежкова без да
Спорт

Селекторот на чешката фудбалска репрезентација поднесе оставка

А1он
Тренерот на чешката фудбалска репрезентација Михал Билек по синоќешниот пораз од Италија (1:2), поради што Чешка речиси ја изгуби шансата за пласман на Светското првенство