fudbal azerbejdzan

Спорт

Квалификации за ЛШ: Силекс го доби шампионот на Азербејџан

А1он
Фудбалскиот клуб Силкес за противник во првото коло од квалификациите за Лигата на шампионите го доби шампионот на Азербејџан – Карабах. Натпреварот треба да се
Спорт

Рој Кин може да стане селектор на Азербејџан

А1он
Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед и ирската репрезентација Рој Кин може да стане селектор на Азербејџан, пренесува „Сан“. Според изворот, 48-годишниот стручњак е подготвен да