fristajler

Регион

Гостите од „Фристајлер“ можат да го тужат сопственикот, сумите се вртоглави

А1он
Гостите кои беа на новогодишната прослава на белградскиот сплав „Фристајлер“ ако решат да го тужат сопственикот на објектот, покрај надомест на материјална штета, што би
Регион

Пукна мостот што го поврзува сплавот „Фристајлер“ со брегот: „Почна целосно да тоне“

А1он
Пешачкиот мост кој го поврзува брегот со сплавот Фристајлер се скрши, а објектот почна целосно да тоне, јавуваат медиумите. Задниот дел од сплавот кој прв
Регион

Сопственикот на „Фристајлер“ вели дека не е виновен, обвинителството бара притвор

А1он
Сопственикот на „Фристајлер“, 51-годишниот грчки државјанин беше сослушан денеска во основното јавно обвинителство за случувањата на сплавот за време на новогодишната ноќ. Според информациите, тој
Регион

Полицијата пронајде доказ кој открива колку луѓе биле на „Фристајлер“ на новогодишната ноќ

А1он
Белградскиот сплав „Фристајлер“ почна да тоне на новогодишната ноќ, а сопственикот, менаџерот и директорот беа уапсени во понеделникот под сомнение дека дозволиле да влезат повеќе
Регион

На „Фристајлер“ имало 700 луѓе: Целосната документација е потопена, а неупотреблив е и видео надзорот

А1он
Белградскиот сплав „Фристајлер“ почна да тоне на новогодишната ноќ неколку минути по полноќ. Како што пренесуваат медиумите, во моментот кога водата почнала да го „голта“
Регион

Се огласија од сплавот „Фристајлер“ по потонувањето и апсењето на управителот, директорот и сопственикот

А1он
Соопштението на вработените од сплавот „Фристајлер“ уследи по апсењето на три клучни лица, директорот, менаџерот и сопственикот. „Фристајлер“ и „Фристајлер зимска сцена“ нема да работат