francuska liga

Спорт

Марсеј остана без тренер

А1он
Францускиот клуб – Марсеј остана без главен тренер откако беше прекината понатамошната соработка со шпанскиот стратег – Марселињо Гарсија Торал. 58-годишниот стручњак го напушти тимот