fiba evrokup

Спорт

ТФТ и Куманово ги почнуваат квалификациите во ФИБА Еврокупот

А1он
Македонските екипи ТФТ и Куманово, денес стартуваат во квалификациите за кошаркарскиот Еврокупот во организација на ФИБА. ТФТ од 14:30 часот игра со Седеак, пет часа
Спорт

Работнички се надева на чудо во реваншот против руската Парма во ФИБА Еврокупот

А1он
Кошаркарите на Работнички се пред тешка задача во дуелот реванш натпреварот против руската екипа Парма во рамките од квалификациите за ФИБА Еврокупот. Откако најтрофејниот македонски
Спорт

Работнички поразен од Парма во првиот меч од ФИБА Еврокупот

А1он
Кошаркарите на Работнички го загубија првиот меч против руската екипа Парма во рамки од квалификациите за ФИБА Еврокупот. На средбата од првото квалификациско коло, одиграна