fetel

Спорт

Фетел прогнозира дека Формула 1 може да не постои за десет години

А1он
Четирикратниот светски шампион во Формула 1, Себастијан Фетел, ја прокоментира моменталната состојба во спортот и ги изрази своите ставови за иднината на шампионатот, пред почетокот
Спорт

Еклстоун се надева дека Фетел ќе добие фер третман од Ферари следната сезона

А1он
Бaрни Еклстоун ја прокоментира претстојната последна сезона на Себастијан Фетел за тимот на Ферари. Легендарниот поранешен шеф на Формула 1 е близок пријател на четирикратниот
Спорт

Тод: Фетел има можности да ја продолжи кариерата, дури и надвор од Формула 1

А1он
Претседателот на ФИА, Жан Тод, го коментираше она што се случи минатата недела со четирикратниот шампион Себастијан Фетел. Французинот, кој е поранешен шеф на Ферари
Спорт

Фетел за игнорирањето на тимските наредби на Леклер: Не сум изненаден

А1он
Себастијан Фетел изјави дека разбира зошто Шарл Леклер одлучил да ја игнорира тимската наредба во Бахреин и да го претекне. „Скудерија“ интервенираше во двете претходни