fc shkupi

Спорт

Седлоски: 2022 беше успешна за Шкупи, следната сакаме одбрана на титулата

А1он
Шампионот Шкупи имаше успешна 2022 година, а тренерот Гоце Седлоски се надева дека континуитетот ќе продолжи и во годината што доаѓа. Амбициите се големи, одбраната
Спорт

„Шкупи штеди“: Фудбалерите наместо во хотел „дремнале“ во „Мекдоналдс“ на враќање од Гибралтар

А1он
Македонскиот првак Шкупи утревечер ќе игра против Динамо Загреб во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, а во пресрет на мечот хрватските медиуми објавија