f35a

Свет

ВИДЕО: Исчезна „невидливиот авион“, па се појави снимка: „Госпоѓо, не сум сигурен каде ми е авионот“

А1он
Пред неколку дена исчезна американски борбен авион и му се изгуби секаква трага некаде над Јужна Каролина, откако пилотот се катапултираше. Воен пилот безбедно се
Свет

Американците изгубија „невидлив авион“, реакциите се урнебесни: Можеби уште лета

А1он
Главна карактеристика на борбениот авион Ф-35 е неговата стелтност, односно невидливост. Но, од вчера излегува дека и оваа негова особина е премногу развиена. Во неделата
Свет

Јапонија: Борбен авион Ф-35 исчезна од радарите над Пацификот

А1он
Борбен авион Ф-35, распореден во базата Мисава во североисточниот дел на Јапонија, исчезна од радарите за време на обука над Пацификот, соопштија јапонските воздухопловни сили