evrokup

Спорт

Мечевите од еврокуповите во Скопје ќе се играат со 30 отсто публика на „Тоше Проески“

А1он
Македонските претставници во европските фудбалски купови ќе имаат поддршка од своите навивачи на натпреварите на домашен терен на стартот од квалификациите во Лигата на шампиони
Спорт

Еврокуп најави одложување на три натпревари од 6. коло

А1он
Раководството на кошаркарскиот Еврокуп официјално објави одложување на три натпревари од 6. коло во регуларниот дел од сезоната поради коронавирусот. Натпреварот Бреша – Будуќност (првично
Спорт

Карпош Соколи ги доби противниците во Еврокупот

А1он
Mакедонскиот кошаркарски вицепрвак Карпош Соколи денеска ги доби ривалите во групната фаза од Еврокупот. „Соколите“ не успеаја да обезбедат пласман во втората квалификациска рунда од
Спорт

Валенсија поведе против Уникаха во финалето на Еврокупот

А1он
Кошаркарите на Валенсија го добија првиот меч против Уникаха во финалето на второто по квалитет европско клупско кошаркарско натпреварување – Еврокупот. Првата шпанска финална пресметка
Спорт

Уникаха прв финалист во кошаркарскиот Еврокуп

А1он
Шпанската екипа Уникаха е првата која обезбеди пласман во финалето на второто по квалитет европско клупско кошаркарско натпреварување Еврокупот. Уникаха и во вториот (реванш) натпревар