eva kaili

Свет

Ева Каили ќе остане во притвор уште еден месец

А1он
Суд во Белгија денеска одлучи европратеничката Ева Каили да биде во притвор уште еден месец. Поранешната потпретседателка на Европскиот парламент е осомничена дека била во
Свет

Катар уште еднаш негираше вмешаност во корупцискиот скандал во Европарламентот

А1он
Катар уште еднаш негираше каква било вмешаност во корупциски скандал кој го истражуваат белгиските власти, а во кој се вмешани членови на Европскиот Парламент, јави
Свет

Ева Каили, кај која се најдени „торби со пари од Катар“, обвинета за проневера

А1он
По обвинувањата за корупција, поранешната потпретседателка на Европскиот парламент е осомничена и за проневера на пари од фондовите на ЕУ. Според пишувањата на медиумите, нејзиниот
Свет

Ева Каили останува во затвор уште една седмица

А1он
Поранешната потпретседателка на Европскиот парламент Ева Каили, обвинета во Белгија за корупција, ќе остане во затвор најмалку до 22 декември, објавија денеска белгиските медиуми. Причината
Регион

Адвокатот на Каили: Парите што беа најдени во нејзиниот дом, а ги донел нејзиниот партнер, не знаела дека постојат

А1он
Позицијата на Каили е дека парите што беа најдени во нејзиниот дом, а ги донел нејзиниот партнер, не знаела дека постојат, а кога дозна, без
Регион

ЕП ја разреши потпретседателката Каили

А1он
Европскиот парламент денеска ја разреши осомничената за корупција Ева Каили од функцијата потпретседателка на Парламентот. За предвремено прекинување на мандатот на грчкат пратеничка гласаа 625
Регион

Потпретседателката на ЕП преку нејзиниот адвокат тврди дека нема никаква врска со финансирање од Катар

А1он
Преку адвокатот во Грција, потпретседателката на Европскиот Парламент и европратеничка Ева Каили, тврди дека е невина за скандалот со корупција од Катар, јави дописничката на
Свет

Европскиот парламент почна процедура за смена на Каили која е уапсена поради корупција

А1он
Шефовите на сите политички групи во Европскиот парламент се согласија да ја сменат потпретседателката Ева Каили, пред гласање на пленарна седница, откако таа беше уапсена