euro2024

Спорт

Албанија слави, вторпат во историјата се пласира на ЕП

А1он
Албанската фудбалска репрезентација се пласираше на Европското првенство откако во Кишињев ремизираше 1:1 против Молдавија. Албанците поведоа со голот на Цикалеши од пенал во 25.
Спорт

Жрепката за ЕУРО2024 ќе се одржи следниот октомври во Франкфурт

А1он
Жрепката за квалификациските групи за пласман на ЕУРО2024 во фудбал ќе се одржи идниот октомври во Франкфурт, соопшти денеска Европската фудбалска асоцијација (УЕФА). Квалификациските групи