euro2020

Спорт

ЕУРО2020: Италија го продолжи победничкиот поход, трет пораз на Турција

А1он
Италија триумфираше попладнево над Велс со 1:0 (1:0), додека Швајцарија ја совлада Турција со 3:1 (2:0), во завршното трето коло од групата А на ЕУРО2020.
Спорт

Историски ден за македонскиот фудбал: Победа над Грузија носи на Европско

А1он
90 или 120 минути. Историски за македонскиот фудбал. По нив конечно ќе знаеме дали ќе заврши речиси 30-годишното чекање и Македонија ќе има репрезентација на