euro 2024

Спорт

Белорусите пристигнаа во Србија на квалификацискиот меч, а УЕФА планира да ги исклучи

А1он
Белорусија најверојатно ќе биде исфрлена од сите натпреварувања, пренесуваат светските медиуми. За ова, наводно, ќе се разговара на состанокот на Извршниот комитет на УЕФА на
Спорт

В четврток стартуваат квалификациите за ЕУРО2024

А1он
Со натпреварот меѓу Казахстан и Словенија утре почнуваат квалификациите за пласман на 17. Европско фудбалско првенство кое од 14 јуни до 14 јули идната година
Спорт

Германија одби да игра во квалификациите за ЕУРО 2024

А1он
Германската фудбалска репрезентација најверојатно нема да учествува во квалификациите за ЕВРО 2024 година. Германците, како домаќини на континенталниот турнир нема да ја прифатат улогата на