euro 2024

Спорт

ВИДЕО: Чудно однесување на полскиот селектор на прес-конференција по поразот од Албанија

А1он
Полската репрезентација игра многу лошо во последно време, а навивачите на оваа селекција главниот виновник за тоа го гледаат во селекторот Фернандо Сантош, чие однесување
Спорт

Квалификации ЕУРО2024: Утре почнува продажба на влезници за гостувањето на Италија

А1он
Продажбата на влезници за претстојниот натпревар на македонската фудбалска репрезентација против актуелниот европски првак Италија во Скопје во рамки на квалификациите за ЕУРО 2024 ќе
Спорт

УЕФА излезе со нова „генијална“ идеја, играчите ќе збеснат кога ќе ја слушнат

А1он
Управното тело на европскиот фудбал (УЕФА) неодамна ја шокира јавноста со иновативни идеи со цел наводно да ја подобри самата игра, а овие идеи честопати
Спорт

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Украина

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија имаше водство од 2-0 на полувремето, но на крајот загуби од Украина со 2-3 во вториот меч од квалификациите за ЕВРО
Спорт

Белорусите пристигнаа во Србија на квалификацискиот меч, а УЕФА планира да ги исклучи

А1он
Белорусија најверојатно ќе биде исфрлена од сите натпреварувања, пренесуваат светските медиуми. За ова, наводно, ќе се разговара на состанокот на Извршниот комитет на УЕФА на
Спорт

В четврток стартуваат квалификациите за ЕУРО2024

А1он
Со натпреварот меѓу Казахстан и Словенија утре почнуваат квалификациите за пласман на 17. Европско фудбалско првенство кое од 14 јуни до 14 јули идната година
Спорт

Германија одби да игра во квалификациите за ЕУРО 2024

А1он
Германската фудбалска репрезентација најверојатно нема да учествува во квалификациите за ЕВРО 2024 година. Германците, како домаќини на континенталниот турнир нема да ја прифатат улогата на