emi

Магазин

Фифти Сент „распали“ по наградите „Еми“, не ја номинирале неговата серија

А1он
Американскиoт рапер и продуцент Фифти Сент во објава на Инстаграм, отворено го опцу жирито на Американските телевизиски награди Еми. „В ред, Еми, вака да ви
Магазин

ВИДЕО: Питер Динклиџ ја доби четвртата, рекордна „Еми“ статуетка за машка споредна улога

А1он
Питер Динклиџ постави рекорд на синоќешното 71. доделување на „Еми“ наградите. Имено, тој ја доби четвртата статуетка за најдобра машка споредна улога, што не му
Магазин

Режисерот Глен Вајс прими Еми награда, па ја запроси девојка му на сцената

А1он
Режисерот на Оскарите, Глен Вајс (57) беше главна ѕвезда на синоќешното доделување на Еми наградите, откако на сцената ја прими Наградата за режисер на специјална
Магазин

„Игра на тронови” и „Прекрасната г-ѓа Мајсел” со најмногу Еми награди

А1он
Серијата „Игра на тронови” на американската кабелска телевизија Ејч-Би-О (HBO) беше удостоена со наградата Еми за најдобра драмска серија на 70-тата церемонија за наградите Еми,што
Магазин

Доделени Еми наградите: „Приказната на робинката“ и „Невини лаги“ со по пет одличја

А1он
Сериите „Приказната на робинката“ (The Handmaid’s Tale) и „Невини лаги“ (Big Little Lies) освоија најмногу награди на 69. доделување на наградите Еми. И двете серии