elenor kopola

Магазин

Почина режисерката Еленор Копола, сопругата на Френсис Форд Копола

А1он
Американската режисерка Еленор Копола, сопругата на Френсис Форд Копола, почина на 88-годишна возраст, во својот дом во Калифорнија. Таа е родена во мај 1936 година