ekvatorska gvineja

Свет

Аукција на одземени луксузни автомобили од синот на претседателот на Екваторска Гвинеја

А1он
Аукциска куќа во Швајцарија треба да продаде 25 луксузни автомобили, меѓу кои неколку ферари, ролс-ројс и ламборџини, кои беа запленети од страна на властите во