dzungla

Свет

Децата кои ја преживеаја авионската несреќа и талкаа низ џунгла се отпуштени од болница

А1он
Четири домородни колумбиски деца кои преживеаја авионска несреќа во регионот на Амазон и живееја повеќе од пет недели во џунглата се пуштени од болница по