dzulijani

Свет

Трамп се скарал и со адвокатот Џулијани, наводно одбивал да му ги исплати хонорарите

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп се скарал и со неговиот личен адвокат Руди Џулијани, јавија американски медиуми, додавајќи дека се уште актуелниот американскиот претседател одбива да
Свет

Џулијани негира дека му барал на Трамп дневен хонорар од 20.000 долари

А1он
Руди Џулијани, адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, ги негираше информациите дека тој побарал дневен хонорар од 20.000 американски долари за тужбите поднесени од шефот
Свет

Руди Џулијани: Не бидете смешни, медиумите не го одредуваат резултатот на изборите

А1он
Исходот од изборите во САД во случај на несогласување меѓу кандидатите го одредува суд, а не телевизиските компании или други медиуми што вршат неофицијално пребројување
Свет

Адвокатот на Трамп вели дека иранската Влада ќе биде соборена

А1он
Личниот адвокат на претседателот на САД Доналд Трамп, Руди Џулијани (поранешниот градоначалник на Њујорк) изјави дека американските санкции против Иран водат до економски штети, што