dzordan

Свет

Дресови на Џордан и на Обама урнаа рекорди на аукциска продажба

А1он
Дресовите на НБА супер ѕвездата Мајкл Џордан и на на поранешниот американски претседател Барак Обама достигнаа рекордни суми на аукција оргнаизирана вчера на Беверли Хилс.
Свет Спорт

Маjкл Џордан донира пет милиони долари на новиот афроамерикански музеј

А1он
Мајкл Џордан подари пет милиони долари за новоотворениот музеј во комплексот Смитсонијан, посветен на историјата на Афроамериканците, кој ќе биде свечено отворен во паркот „Нејшенл