dzon mejdzor

Свет

Поранешните британски премиери Блер и Мејџор го критикуваат планот на Џонсон

А1он
Поранешните премиери на Велика Британија Тони Блер и Џон Мејџор го критикуваа планот на актуелниот шеф на британската Влада Борис Џонсон дека, за да ги