dzoker

Магазин

Хоакин Феникс ќе се врати на големото платно како Џокер во продолжението од 2024 година

А1он
Филмското продолжение на психолошкиот трилер оскаровец „Џокер“, базиран на еден од најпознатите негативци од стриповите, ќе се појави во кината на 4 октомври 2024 година,
Култура

Филмскиот хит на годината урива рекорди, но има и исплашени луѓе кои бегаат од кината

А1он
Во првиот викенд од прикажувањето, филмот „Џокер“ крена многу прашина, а странските медиуми пишуваат за гледачи кои ги напуштале кино-салите бидејќи филмот бил премногу вознемирувачки