dzina Lolobridzida

Магазин

Почина актерката Џина Лолобриџида

А1он
Италијанската актерка Џина Лолобриџида почина на 96-годишна возраст, пренесува Ројтерс. Актерката првпат се појави во 50-тите години на минатиот век, а набрзо стана и медитерански