dzenova

Спорт

Раководството на Џенова одлучи да му даде уште една шанса на Шевченко

А1он
Тренерот на Џенова, Андриј Шевченко ќе ја задржи функцијата во блиска иднина, пренесува „La Gazzetta dello Sport“. Италијанскиот спортски весник посочува дека управата на клубот
Спорт

Американци го купија најстариот италијански фудбалски клуб

А1он
Најстариот италијански фудбалски клуб Џенова, во чии редови настапува македонската фудбалска легенда Горан Пандев, премина во рацете на американскиот инвестициски фонд „777 Partners“ за сума
Свет

Со часови се држел за жица и чекал спасувачи по рушењето на надвозникот во Џенова

А1он
Трудницата Џулија Органо опишува како нејзиниот дечко го преживеал рушењето на мостот во Џенова држејќи се за жица 20 метри над земјата. Џанлука Ардини (29)