dzek ma

Свет

„Фајненшл тајмс“: Кинескиот милијардер и основач на „Алибаба“ се крие во Токио

А1он
Милијардерот и основачот на „Алибаба“, Џек Ма, наводно се крие во Токио со своето семејство по колапсот на најголемите кинески технолошки компании. Ма, основачот на
Свет

Фајненшл Тајмс: Сопственикот на Алибаба два месеца не е виден во јавност, откако ги критикуваше кинеските власти

А1он
Кинескиот милијардер и сопственик на „Алибаба“, Џек Ма не е појавен во јавност повеќе од два месеца, па медиумите шпекулираат дека „исчезнал“ откако во октомври
Магазин

Џек Ма: За 30 години роботите може да бидат директори

А1он
Претседателот на компанијата Алибаба Џек Ма го предупреди светот дека може да се соочи со повеќедецениска болка поради нарушувањата кои во различни сегменти на стопанството