dzaka

Спорт

Голем ден за швајцарскиот фудбал, Џака станува рекордер

А1он
Капитенот на швајцарската репрезентација Гранит Џака (31) ќе стане играчот со најмногу натпревари во дресот на репрезентацијата на својата земја на натпреварот против Израел. Натпреварот