Duma

Свет

ФБИ во Њујорк приведе пратеничка од руската Дума

А1он
Пратеничката во руската Дума, Инга Јумашева, била приведена на аеродром во Њујорк заради сослушување, соопшти амбасадорот на Русија во САД. Таа била приведена од службеници