drazen petrovic

Спорт

Дражен Петровиќ, Дивац и Кукоч меѓу легендите на НБА лигата

А1он
Поранешните југословенски кошаркарски репрезентативци Владе Дивац, Тони Кукоч и покојниот Дражен Петровиќ се вброени меѓу легендите на НБА лигата. Спроти почеток на јубилејната 75 сезона
Спорт

ВИДЕО: Драгиќ доби подарок дрес од Дражен Петровиќ и се расплака

А1он
Најдобриот играч на Евробаскет 2017, Горан Драгиќ кој ја предводеше својата репрезентација Словенија до шампионскиот трофеј, вчеравечер соопшти дека се повлекува од репрезентацијата, но денот