dramski

Култура

Драмски ги одложува претставите за март поради самоизолација на двајца актери

А1он
Драмски театар ги одложува претставите за март годинава. Како што соопшти, претставите се одложуваат поради самоизолација на двајца од актерите.
Култура

Тасевски: Од Драмски заминувам со крената глава, има актери кои секташки се групираат и прават штети на театарот

А1он
Директорот на Драмскиот театар Скопје, Сашо Тасевски преку неговиот Фејсбук профил напиша дека актери секташки се групираат и прават штети на театрите и институциите. „Има
Култура

Драмски театар-Скопје со нова премиера – „Папагалот Историко“

А1он
Драмски театар-Скопје вечер премиерно ќе ја изведе претставата „Папагалот Историко“ во режија на Љубиша Георгиевски според неговиот роман „Монументи на глупоста“. Автор на драматизацијата е