dragan nacevski

Спорт

ВИДЕО: Данската телевизија објави снимка од разговорот на Драган Начевски поради кој е суспендиран

А1он
Данската телевизија Спорт 2 го објави видеото во кое Драган Начевски и човек кој нему му се претставил како бизнисмен кој сака да внесе кинеска
Спорт

ЕХФ го суспендираше Драган Начевски поради наводи за учество во „местење“ натпревари

А1он
Европската ракометна федерација (ЕХФ) му изрече суспензија на Драган Начевски, првиот човек на судиите во Европа. Тој е предводник на Натпреварувачката комисија, поранешен истакнат судија,