dominik tim

Спорт

Австриецот Доминик Тим се вакцинираше против коронавирус

А1он
Австрискиот тенисер Доминик Тим ќе настапи на Австралија Опен, откако го исполни условот на организаторите и се вакцинираше против коронавирус. – Ќе настапам на турнирот
Спорт

Тим го победи Ѓоковиќ, обезбеди финале на Завршниот турнир во Лондон

А1он
Австриецот Доминик Тим избори финале на Завршниот турнир во Лондон, совладувајќи го вечерва Србинот Новак Ѓоковиќ. Во меч што траеше безмалку три часа, Тим го