dominik rab

Свет

Реконструкција на британската Влада, досегашниот шеф на дипломатијата Доминик Раб ќе раководи со Министерството за правда

А1он
Британскиот премиер Борис Џoнсон направи промени во Владата на владејачката Конзервативна партија, кои денеска ги објави неговата канцеларија. Доминик Раб, досегашен министер за надворешни работи,
Свет

Раб: Лондон нема да ја признае талибанската влада, но мора да ја прифатиме ситуацијата

А1он
Британскиот министер за надворешни работи Доминик Раб изјави дека Лондон нема да ја признае талибанската влада во Авганистан, но дека мора да ја прифати ситуацијата
Свет

Раб: Безбедното враќање на Колесникова мора да биде врвен приоритет за Белорусија

А1он
Велика Британија ја повика владата на белорускиот претседател Александар Лукашенко враќањето на Марија Колесникова да стане нејзин главен приоритет, откако вчераутро беше соопштено дека опозиционерката