do kvon

Регион

Кралот на криптовалутите кој е уапсен во Подгорица ја негираше вината: Понуди 400.000 евра да се брани од слобода

А1он
Јужнокорејските државјани До Квон и Хон Чанд Џун ја негирaа вината за фалсификување документи во Основниот суд во Подгорица, поради што беа уапсени во март
Регион

Како се криел во Белград најбараниот криминалец во светот: Се возел со скапи автомобили, сосед му бил полицаец

А1он
Додека половина свет го бараше До Квон, „кралот на крипто валутата“ обвинет за „сериозна“ измама од 40 милијарди долари, тој се криеше во најскапата белградска