dneven pregled

Свет

Над 40 милиони заразени и 1.1 милион починати во светот од почетокот на пандемијата

А1он
Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 40.462.338 луѓе. Од последици од Ковид-19 починале 1.120.715 пациенти, а оздравеле 30.232.844 луѓе. –
Свет

Над 20 милиони луѓе во светот досега оздравеле од Ковид-19

А1он
Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразиле вкупно 28.181.504 лица. Од нив починале 910.858 пациенти, а излекувани се 20.214.600 луѓе.