dinar

Регион

САД го повика Курти да ја одложи одлуката за укинување на динарот

А1он
САД изразија загриженост поради планот на Косово да ги ограничи паричните трансакции, рече постојаниот претставник на САД во ОН Линда Томас-Гринфилд. Таа се обрати на