dieti

Магазин

Се што не сте знаеле за лукот – одличен е за слабеење

А1он
Покрај тоа што се користи како зачин и делува како ефикасен лек, лукот гори маснотии и помага во детоксикација на организмот. Истражувањата покажуваат дека лукот
Магазин

Трансформација за 30 дена: Купуваше облека XXXL, а потоа одеднаш се појави во фустан величина S…

А1он
За тоа како е можно целосно да се смени физичкиот изглед ќе ни каже Елена Малинова. Таа успеа да изгуби дури 44 килограми и потполно
Магазин

Настинката не мора да е пречка за фитнес тренизите

А1он
Љубителите на фитнес вежбите и здравиот живот често се во дилема дали да продолжат со физичка активност кога се настинати. Општото правило гласи: Доколку настинката