diego kosta

Спорт

Врвен клуб од Премиер лигата го доведува Диего Коста, пишуваат британски медиуми

А1он
Доскорешниот напаѓач на Атлетико Мадрид, Диего Коста, е пред трансфер во елитен клуб од Премиерлигата, јави денеска „Скај спорт“. Според британскиот телевизиски канал, името на
Спорт

Атлетико го нуди Диего Коста на пола Европа, засега никој не го сака

А1он
Атлетико Мадрид го понуди 31-годишниот напаѓач Диего Коста во клубови од Англија, Италија, Франција и Турција, објави „Goal.com“. Сепак, досега нема заинтересирана страна за да
Спорт

Диего Коста може да го пропушти почетокот на сезоната поради повреда

А1он
Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста може да го пропушти почетокот на сезоната. Според шпански „АС“ напаѓачот се повредил во претсезонскиот натпревар со Јувентус (2:1).
Спорт

Коста успешно опериран, се враќа на терен во февруари

А1он
Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста беше успешно опериран во Бразил, објавија шпанските медиуми. Офанзивниот фудбалер, кој имаше проблеми со левото стапало, ќе биде надвор