dejan georgievski

Спорт

Наградата за сребрениот олимпиец Дејан Георгиевски зголемена на 42 илјади евра

А1он
Премиерот Зоран Заев се сретна со носителот на сребрениот медал на Летните олимписки игри во Токио во теквондо Дејан Георгиевски, кој беше во придружба на
Спорт

Град Скопје ќе му додели 5.000 евра на олимпискиот медалист Георгиевски

А1он
На иницијатива на градоначалникот Петре Шилегов, Град Скопје ќе му додели парична награда во износ од 300.000 денари на добитникот на сребрениот медал во теквондо
Спорт

Георгиевски се врати дома: Овој успех не е само за мене, туку за цела Македонија

А1он
Олимпиецот Дејан Георгиевски попладнево слета на скопскиот Аеродром каде беше дочекан од директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски и стотици навивачи, членови
Спорт

МОК го награди Георгиевски со 10.000 евра и стипендија за олимпиското сребро

А1он
Парична награда во износ од 10.000 евра и месечна стипендија во висина од 1.000 долари ќе му додели Македонскиот олимписки комитет (МОК) на таеквондистот Дејан
Спорт

Георгиевски попладнево се враќа во земјата со олимпискиот медал

А1он
Олимпиецот Дејан Георгиевски попладнево свечено ќе биде дочекан на скопскиот аеродром, по што вечерва на централниот плоштад со граѓаните заедно ќе го прослават освојувањето на
Спорт

Тренерот на Георгиевски се откажа од наградата и побара средствата да му се доделат на медалистот

А1он
Дарко Костовски, тренерот на Дејан Георгиевски кој вчера освои сребрен медал на Олимпијадата во Токио, преку социјалните мрежи информира дека тој и неговиот брат Борче
Спорт

Дејан Георгиевски награден со 1,8 милиони денари за среброто во Токио

А1он
На нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со сребрен медал во дисциплината таеквондо Дејан Георгиевски ќе му биде доделена парична награда
Спорт

Мојсовски: Секој чекор на Георгиевски ќе добие поддршка од Агенцијата за млади и спорт

А1он
Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски денес, уште еднаш потврди дека ќе му се овозможат максимални услови за подготовки на најдобриот македонски
Спорт

Македонија го доби вториот олимпиец, таеквондистот Георгиевски обезбеди норма за Токио

А1он
Таеквондистот Дејан Георгиевски е вториот македонски спортист кој обезбеди настап на претстојните Олимписки игри во Токио, откако денеска триумфираше во категоријата над 80 килограми на